برای محافظت از ساختمان ها، ادارات، کارخانجات و سالن های اجتماعی در مقابل آتش سوزی، می توان از انواع مختلف تجهیزات آتش نشانی استفاده کرد. در میان انواع تجهیزات، کپسول آتش نشانی fm200 می تواند یکی از بهترین تجهیزات اطفا حریق باشد و از پیشرفته ترین دستگاه های اعلام و اطفا حریق محسوب می شود.

این دستگاه قادر است با استفاده از گاز غیر سمی fm200، آتش را در کمترین زمان خاموش کرده و از آسیب وارد شدن به ساختمان جلوگیری نماید. کپسول آتش نشانی fm200 با توجه به عملکرد فوق العاده ای که در اطفا حریق دارد، جایگزین سیستم اطفا حریق گاز هالون شده است و هم اکنون در بسیاری از ساختمان های با رفت و آمد بالای مردم، استفاده می شود. برای آشنایی بیشتر با کپسول آتش نشانی fm200 و کاربردهایی که دارد، لطفا در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

کپسول آتش نشانی fm200 چیست ؟

کپسول آتش نشانی fm200 یکی از تجهیزات اطفا حریق است که توان خاموش کردن آتش در کمترین زمان ممکن را دارد. شیوه کار این کپسول با بهره گیری از گاز غیر سمی fm200 می باشد و جایگزین سیستم اطفا حریق گاز هالون شده است. از گازهای هالون تا مدت ها برای حفاظت از ساختمان ها و تجهیزات در مقابل آتش سوزی، استفاده می شد و به عنوان یک گاز خاموش کننده قدرتمند و ارزان قیمت، استفاده زیادی داشت اما با توجه به آسیب زیادی که هالون ها به محیط زیست وارد می کنند، استفاده از این گازها ممنوع شده و هم اکنون گاز غیرسمی fm200 به جای آن استفاده می شود.

گاز fm200 یک گاز بی رنگ است و برای قرارگیری داخل سیلندر مخصوص خود، تحت فشار قرار می گیرد. این گاز، درصد سمی بودن بسیار کمی دارد و با استفاده از فشار 24 بار، توسط گاز نیتروژن تحت فشار قرار می گیرد. نتیجه تحت فشار بودن گاز، تخلیه سریع آن در زمان حریق است و به سرعت در محیط پخش می شود.

برای معرفی کپسول آتش نشانی fm200 لازم است به مشخصات فیزیکی و شیمیایی آن نیز اشاره کنیم که به شرح زیر می باشد :

ﻣﺸﺨﺼﺎت ﺷﯿﻤﯿﺎﻳﯽ fm200

 • میزان سمی بودن گاز fm200 به اندازه ای است که در دسته گازهای پاک قرار می گیرد و مسمومیت ایجاد شده توسط این گاز به مراتب کمتر از هالون است. از این رو می توان از کپسول fm200 در هر محلی که افراد حضور دارند، استفاده کرد.
 • غلظت گاز fm200 حدود هفت درصد می باشد و به همین دلیل قدرت خاموش کنندگی بالایی دارد.
 • از دیگر مشخصات شیمیایی گاز fm200، نبود برماین یا کلراین در ترکیبات آن است و تاثیرات مخربی بر لایه اوزون ندارد.
 • بعد از استفاده از کپسول آتش نشانی fm200 هیچ ماده ای از آن در محیط باقی نمی ماند و هیچ گونه پسماندی ندارد. در نتیجه نیاز به تمیز کردن محیط پس از اطفا حریق نخواهد بود.

مشخصات فیزیکی گاز fm200

 • اولین مشخصه فیزیکی گاز fm200، عایق بودن آن در برابر جریان الکتریسته است و در اماکن دارای تجهیزات الکتریکی، از بروز هر گونه اتصال کوتاه جلوگیری می کند.
 • گاز fm200 رنگ ندارد و در دسته بندی گازهای بی رنگ می باشد. این گاز تحت فشار مضاعف گاز نیتروژن (360psi معادل 24.8bar) به صورت مایع در کپسول ذخیره می شود و در هنگام استفاده نیز به شکل بخار بی رنگ و شفاف در محیط آزاد می شود.

انواع کپسول های FM200

انواع کپسول های FM200

کپسول های fm200 دارای انواع مختلفی می باشند که شما پیش از خرید بهتر است با انواع آن آشنا شوید. یک دسته بندی کپسول آتش نشانی fm200 مربوط به ظرفیت آن است و خریداران می توانند با توجه به نیاز ساختمان، کپسول را در ظرفیت های 2 کیلویی، 3 کیلویی، 6 کیلویی و … تهیه کنند.

کپسول آتش نشانی fm200 از نظر نوع سیستم هم شامل انواع از پیش مهندسی شده با کپسول های مهر و موم شده کارخانه می باشد که قیمت مناسب تری نسبت به یک سیستم مهندسی سفارشی با سیلندرهای جداگانه دارد.

کپسول آتش نشانی FM200 در چه اماکنی استفاده میشود؟

از کپسول آتش نشانی با توجه به ویژگی هایی که دارد، می توان در مراکز مختلفی استفاده کرد از جمله آنکه :

 • اماکن مخابراتی
 • اتاق های کامپیوتر و مراکز داده
 • اتاق های کنترل
 • موزه ها
 • انبارهای نگهداری کالا
 • اماکن دارویی و پزشکی
 • و…

کپسول آتش نشانی FM200 چگونه کار میکند؟

کپسول آتش نشانی FM200 چگونه کار میکند؟

فشار گاز کپسول آتش نشانی FM200 توسط شارژ گاز نیتروژن تا فشار 25 بار در دمای 21 درجه سانتی گراد، تامین می شود. شیرهایی هم که در ساخت کپسول استفاده شده اند، از جنس برنج هستند تا در اثر فشار بالای تخلیه گاز از کپسول، تخریب نشوند همچنین نازل های مورد استفاده در کپسول از جنس آلومینیوم می باشند.

روش اطفا حریق کپسول آتش نشانی FM200 بدین صورت است که با مهار رادیکال های آزاد و توقف اکسیداسیون، قادر به خاموش کردن آتش سوزی در کمتر از 10 ثانیه است. این کپسول با جذب حرارت از شعله و کاهش دما، عملکرد خود را نشان می دهد و تا جایی که شعله نتواند نفس بکشد یعنی روشن نماند، عملکرد گاز FM200 ادامه خواهد داشت.

این سیستم با توجه به سرعت عمل بالایی که دارد، از آسیب دیدن تجهیزات و تخریب ساختمان جلوگیری می کند و به محصولات الکترونیکی هم آسیبی وارد نمی کند زیرا کاملا نارساناست. کپسول آتش نشانی اف ام 200 در صورت استفاده صحیح حتی در یک فضای بسته، خطری برای تنفس افراد نخواهد داشت و بدون رنگ و بو می باشد.

مزایای استفاده از کپسول آتش نشانی fm200

 • کپسول آتش نشانی اف ام 200 سریع اثر می گذارد و آتش را قبل از گسترده شدن کنترل می کند.
 • از کپسول آتش نشانی fm200 می توان در یک فضای بسته استفاده کرد و خطر خفگی برای افراد ندارد.
 • کپسول آتش نشانی fm200 برای محیط زیست بی خطر است و آسیبی به لایه اوزون نمی رساند.
 • برای خاموش کردن آتش با کپسول آتش نشانی fm200 فقط به مقدار کمی گاز نیاز است.

قیمت و خرید کپسول آتش نشانی FM200

قیمت و خرید کپسول آتش نشانی FM200

قیمت کپسول آتش نشانی fm200 تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی می باشد از جمله آنکه:

کیفیت گاز fm200 مورد استفاده در کپسول

گاز fm200 مورد استفاده در کپسول، توسط شرکت های مختلف در کیفیت های متفاوت تولید می شود و قیمت کپسول بستگی به کیفیت گاز fm200 داخل آن دارد. توصیه می شود کپسول آتش نشانی fm200 را از نوع گاز کیفیت بالا تهیه کنید تا در مواقع آتش سوزی، عملکرد مناسبی از خود نشان دهد.

امکان اتصال کپسول آتش نشانی fm200 به سیستم اعلام حریق

بعضی از کپسول های آتش نشانی fm200 امکان اتصال به سیستم اعلام حریق ساختمان را دارند. با اتصال کپسول آتش نشانی fm200 به سیستم اعلام حریق و تشخیص حادثه آتش سوزی، سیستم fm200 به صورت خودکار فعال خواهد شد. کپسول های آتش نشانی fm200 که امکان اتصال به سیستم اعلام حریق را دارند، از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

شرکت تولید کننده کپسول آتش نشانی اف ام 200

عامل موثر دیگر بر قیمت کپسول آتش نشانی fm200، شرکت تولید کننده آن است. کیفیت محصولات مورد استفاده در ساخت این کپسول توسط هر کدام از شرکت ها متفاوت است و با استفاده از محصولات با کیفیت تر، قیمت کپسول هم افزایش می یابد.

استاندارد گاز fm200

کپسول آتش نشانی fm200 باید دارای استاندارد جهانی از سازمان NFPA باشد و برخورداری از این استاندارد، نشان از کیفیت بالای کپسول می باشد. بعضی از شرکت های ناشناخته، سیستم fm200 را با قیمت ارزان عرضه می کنند که خرید از این شرکت ها را به شما توصیه نمی کنیم زیرا کپسول های fm200 ارزان، بدون استاندارد هستند و استفاده از آنها می تواند خطرناک باشد.

تجهیزات مورد استفاده جهت نصب کپسول

بخشی از هزینه راه اندازی کپسول fm200 مربوط به تجهیزات مورد استفاده برای نصب آن است. هزینه نصب و راه اندازی کپسول fm200 بستگی به نوع ساختمان دارد همچنین بعضی از سیستم های اطفا حریق دارای سامانه کنترل از راه دور نیز می باشند و کاربران می توانند با استفاده از گوشی همراه خود، نظارت کاملی بر روی سیستم اطفا حریق ساختمان داشته باشند. با مجهز بودن سیستم fm200 به سامانه کنترل از راه دور، در مواقع لزوم پیام هشدار به گوشی کاربر ارسال می شود و سیستم در کوتاه ترین زمان، آتش را خاموش می کند.

خرید کپسول آتش نشانی fm200 از وبسایت و فروشگاه دنیای حریق

خرید کپسول آتش نشانی fm200 از وبسایت و فروشگاه دنیای حریق

برای خرید کپسول آتش نشانی fm200، وبسایت و فروشگاه دنیای حریق در خدمت شماست. این فروشگاه به صورت تخصصی در زمینه عرضه لوازم و تجهیزات اطفا حریق فعالیت می کند و انواع کپسول fm200 را نیز عرضه می نماید. می توانید قیمت و مشخصات کپسول های fm200 موجود در فروشگاه را از طریق سایت بررسی کنید و محصول را با کیفیت بالا و مناسب ترین قیمت، خریداری نمایید. همچنین در صورت نیازمندی به مشاوره، کارشناسان در بخش فروش فروشگاه آماده راهنمایی شما می باشند. لطفا به صورت تلفنی تماس حاصل بفرمایید تا مشاوره شوید.

 

محصولات مرتبط

ProductPromotionTimeline
+
ناموجود
تماس بگیرید
ProductPromotionTimeline
4,500,000 تومان