محصولات آتش نشانی از مهم ترین لوازم برای ایمن کردن ساختمان ها در مقابل آتش سوزی هستند و استفاده از این تجهیزات برای هر ساختمانی با کاربری های مختلف اعم از مسکونی، تفریحی، تجاری، اداری، آموزشی و … ضروری است. با نصب محصولات آتش نشانی مناسب در ساختمان ها می توان خسارات آتش سوزی را به حداقل رساند و از آسیب های جانی و مالی جلوگیری کرد. تجهیزات آتش نشانی، انواع مختلفی دارند که برای هر ساختمانی باید بر اساس متراژ و کاربری، از نوع مناسب محصولات استفاده کرد. ما این مطلب را آماده کرده ایم تا راهنمای شما برای خرید محصولات آتش نشانی باشیم و این محصولات را به شما معرفی کنیم. لطفا همراه ما باشید.

محصولات آتش نشانی و اطفا حریق

تجهیزات آتش نشانی برای برقراری ایمنی در ساختمان ها ضروری هستند و استفاده از این تجهیزات کمک می کند که در صورت آتش سوزی بتوان از گسترش آتش جلوگیری کرده و خسارت های ناشی از آتش سوزی را به حداقل رساند. محصولات آتش نشانی و اطفا حریق شامل انواع کپسول های آتش نشانی، کوپلینگ آتش نشانی، شیلنگ آتش نشانی، جعبه آتش نشانی، اسپرینکلر و … هستند. هر یک از این تجهیزات مناسب استفاده در ساختمان ها با کاربری های مختلف می باشند و در کیفیت و ابعادهای مختلف تولید می شوند.

معرفی همه محصولات آتش نشانی

در بخش قبلی، اشاره مختصری به محصولات آتش نشانی داشتیم اما در این بخش می خواهیم تمام محصولات را به شما معرفی کنیم تا شما برای خرید محصولات آتش نشانی، انتخاب بهتری داشته باشید. این محصولات به شرح زیر هستند :

معرفی همه محصولات آتش نشانی

کپسول های آتش نشانی از تجهیزات اصلی اطفا حریق می باشند که البته انواع مختلفی دارند. کپسول آتش نشانی، دستگاهی استوانه ای شکل است که افراد عادی و آتش نشانان می توانند از آن استفاده کنند. این محصول دارای انواع گوناگونی است که باید متناسب با نوع حریق و محیط، نوع مناسب آن تهیه شود. انتخاب کپسول آتش نشانی نامناسب نه تنها کمکی به خاموش کردن آتش نمی کند بلکه ممکن است باعث خسارات مالی و جانی بسیاری شود.

انواع کپسول آتش نشانی عبارتند از :

کپسول آب و گاز

کپسول آتش نشانی حاوی آب و گاز تشکیل شده از آب و گاز نیتروژن به عنوان عامل فشار می باشد. این نوع کپسول برای خاموش کردن آتش سوزی های کلاس A مناسب است و با توجه به اینکه آب به داخل مواد عامل آتش سوزی نفوذ می کند، از شعله ور شدن دوباره آتش جلوگیری می نماید.  کپسول آب و گاز مناسب استفاده در مکان هایی است که دسترسی به آب در آن مکان، سخت و زمان بر است و می تواند در ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، مدارس و … مورد استفاده قرار بگیرد.

کپسول پودر و گاز

کپسول آتش نشانی پودر و گاز که به اسم کپسول پودری هم شناخته می شود، حاوی پودر مواد شیمیایی و گاز نیتروژن (ازت) است و گاز نیتروژن به عنوان عامل فشار و عامل پرتاب پودر، داخل کپسول استفاده می شود.

از کپسول آتش نشانی پودر و گاز می توان برای آتش سوزی های کلاس های A-B-C استفاده کرد و می تواند در مکان های مختلف استفاده شود. پودری که در ساخت این کپسول استفاده شده است، قابلیت خنک کنندگی، خفه کنندگی و نارسایی دارد و قادر به کاهش غلظت اکسیژن در فضای اطراف آتش می باشد تا در نهایت آتش را خاموش کند.

کپسول فوم

برای خرید محصولات آتش نشانی، کپسول فوم نیز جزو این محصولات می باشد. کپسول فوم یا کپسول کف، مناسب مایعات قابل اشتعال با همان کلاس B می باشد. فوم کپسول بر روی سطح مایعات قابل اشتعال قرار می گیرد و مانع از رسیدن اکسیژن به سطح ماده سوختنی می شود. کپسول فوم از نظر نرخ گسترش یا انبساط فوم، در انواع مختلف تولید می شود و شما باید با توجه به باز یا بسته بودن ساختمان و نیازهای خاص محیط، نوع مناسب این کپسول را تهیه کنید.

کپسول بیووِرسال

کپسول بیووِرسال از جدیدترین انواع کپسول های آتش نشانی است که از نظر کارایی، انتخاب بهتری به نسبت کپسول فوم می باشد. کپسول بیووِرسال با ایجاد یک لایه فوم غیر سمی بر روی ماده سوختنی، از واکنش اکسیژن با آن جلوگیری می کند همچنین با کاهش دمای آب و تشدید سرد کنندگی آب با کاهش کشش سطحی آب، باعث کاهش سریع دمای آتش می شود. این مدل کپسول آتش نشانی قادر است که با مهار گازهای نسوخته و متصاعد شده در محیط، از انفجار هم جلوگیری نماید.

کپسول FM200

یکی از انواع کپسول های جدید آتش نشانی، کپسول FM200 است. این کپسول آتش نشانی می تواند با بهره گیری از گاز غیرسمی FM200، آتش را در کوتاه ترین زمان ممکن مهار کند و جایگزین گازهای هالون شده است. از کپسول آتش نشانی FM200 به عنوان یکی از محصولات اطفا حریق قدرتمند در ساختمان های مختلفی استفاده می شود زیرا هیچ گونه خطر مسمومیت برای افراد ندارد، آسیبی به محیط زیست نمی رساند و بدون رنگ و بو است.

کپسول CO2

کپسول های دی اکسید کربن، نوع دیگری از کپسول های آتش نشانی هستند که می توان از آنها برای خاموش کردن و اطفا حریق لوازم برقی و هر وسیله ای دارای سیم کشی برق، استفاده کرد. کاربرد این کپسول آتش نشانی در اتاق های سرور و مراکز حساس است و توانایی مهار آتش سوزی کلاس E را دارد همچنین کپسول آتش نشانی دی اکسید کربن، قادر به مهار آتش های ناشی از مایعات قابل اشتعال و گازهای قابل اشتعال هم می باشد. این مدل کپسول با قرار دادن گاز CO2 و حذف اکسیژن در اطراف ماده سوختنی، عملکرد خود را در مهار آتش نشان می دهند.

کوپلینگ آتش نشانی

کوپلینگ یکی از تجهیزات آتش نشانی است که وظیفه آن، اتصال شیلنگ های آتش نشانی می باشد. این محصول برای افزایش طول شیلنگ های آب پاش، مورد استفاده قرار می گیرد.

گوی ضد حریق

گوی ضد حریق، وسیله ای گرد و شبیه به توپ است که می توان در زمان آتش سوزی آن را داخل آتش پرتاب کرد تا ماده اطفا با خروج از آن باعث مهار آتش سوزی شود.

اسپرینکلر

اسپرینکلر یکی دیگر از محصولات آتش نشانی است که انواع مختلفی دارد. اسپرینکلرها از نظر اتصال شامل سه نوع بالا زن، پایین زن و بغل زن هستند که بر اساس دماهای مختلف آب و رسیدن به دمای مشخص، شروع به پاشش آب می کنند.

جعبه آتش نشانی

جعبه آتش نشانی

برای خرید محصولات آتش نشانی می توانید جعبه آتش نشانی هم تهیه کنید. جعبه آتش نشانی از مهم ترین محصولات اطفا حریق است که در ساختمان های اداری، انبارها، مجتمع های مسکونی و … استفاده می شود. جعبه آتش نشانی در انواع مختلف شامل شیلنگ و قرقره آتش نشانی، شیر و کوپلینگ آتش نشانی و گاهی کپسول آتش نشانی می باشد.

کدام محصولات آتش نشانی مناسب منزل است؟

تجهیزات آتش نشانی قابل نصب در ساختمان های مسکونی شامل انواع کپسول های آتش نشانی، جعبه آتش نشانی، اسپرینکلر و … هستند. هر یک از انواع محصولات آتش نشانی مناسب استفاده در منزل، در ابعاد و حجم مختلفی تولید می شوند و می توان بر اساس تعداد طبقات ساختمان، از تعداد کافی تجهیزات با ظرفیت مناسب استفاده کرد. در میان انواع کپسول های آتش نشانی، بهترین خاموش کننده برای منزل، کپسول دی اکسید کربن است زیرا این کپسول می تواند در سریع ترین زمان بر اکسیژن غلبه کرده و حریق را به سرعت خاموش کند.

البته انتخاب کپسول آتش نشانی برای منزل باید با توجه به نیاز محل مورد نظر باشد برای مثال، کپسول آتش نشانی مناسب اتاق خواب، کپسول های آب و گاز است زیرا اکثر وسایل اتاق خواب از جنس چوب هستند و استفاده از کپسول آب و گاز، سرعت بالاتری در خاموش کردن آتش دارد.

کپسول آتش نشانی مناسب آشپزخانه نیز با توجه به اینکه مواد مختلفی ممکن است در آشپزخانه دچار حریق شوند، کپسول آتش ‌نشانی ABC می باشد که برای آتش ‌های کلاس A، B و C مناسب است. این کپسول که به اسم کپسول پودر شیمیایی خشک یا پودر خاموش کننده نیز شناخته می شود، حاوی مونوآمونیوم فسفات و بی ‌کربنات پتاسیم است و می تواند مانع رسیدن اکسیژن به آتش شود.

محصولات مورد استفاده در ایستگاه آتش نشانی

محصولات مورد استفاده در ایستگاه آتش نشانی

در ایستگاه های آتش نشانی، از انواع محصولات استفاده می شود از جمله آنکه :

 • گوی اطفا حریق
 • جعبه آتش نشانی
 • شیلنگ آتش نشانی
 • شیر هیدرانت آتش نشانی
 • کوپلینگ آتش نشانی
 • مانیتور آتش نشانی
 • اسپرینکلر
 • ماشین آتش نشانی
 • قرقره هوزریل آتش نشانی
 • بوستر پمپ آتش نشانی
 • و…

خرید محصولات آتش نشانی

خرید محصولات آتش نشانی استاندارد

برای خرید محصولات آتش نشانی استاندارد باید برخی نکات را مدنظر قرار دهید که در این بخش از مطلب می خواهیم شرح دهیم :

 • توصیه اول برای خرید کپسول آتش نشانی، توجه به نوع مواد و سازگاری آن با محیط مدنظر است. در صورت خرید کپسول با تعداد و ظرفیت کمتر، آتش به خوبی خاموش نخواهد شد همچنین خرید کپسول با ظرفیت و تعداد بیش از اندازه، باعث پرداخت هزینه بیشتر برای خرید و افزایش هزینه های شارژ و نگهداری می شود.
 • شکل ظاهری و محل نصب محصولات آتش نشانی باید متناسب با محیط مورد نظر، انتخاب شود.
 • برای خرید تجهیزات آتش نشانی به دما و شرایط محیطی نگهدارنده توجه داشته باشید.
 • جنس بدنه محصولات آتش نشانی هم مهم است و بدنه باید در برابر عوامل آسیب زای محیط، مقاوم باشد.
 • و…

توصیه می شود برای بهره مندی از مشاوره خرید محصولات آتش نشانی با کارشناسان فروشگاه و وبسایت دنیای حریق تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید. این فروشگاه با تنوع بالایی از انواع محصولات آتش نشانی، می تواند تامین کننده نیاز شما به این محصولات باشد. اکثر تجهیزات آتش نشانی معرفی شده در این صفحه به همراه دیگر محصولات، در وبسایت فروشگاه موجود هستند که می توانید پس از بررسی مشخصات و قیمت آنها، اقدام به خرید کنید.

شارژ کپسول و اطفاء حریق

شارژ کپسول آتش نشانی CO2 و نصب و راه اندازی سیستم های اعلان و اطفا حریق شارژ و فروش انواع کپسول‌ های آتش نشانی، نصب و راه اندازی انواع سیستم‌ های اعلان حریق، ساخت، نصب و راه اندازی انواع بوستر پمپ‌ های آتش نشانی، فروش کلیه محصولات ترافیکی، از جمله خدمات دنیای حریق می‌ باشد.

شما عزیزان میتوانید با شماره ۰۹۲۱۶۰۱۸۵۲۲ با ما در ارتباط باشید و از خدمات ما بهره مند شوید.

مشاوره رایگان

محصولات مرتبط

ProductPromotionTimeline

خودرو پیشرو آتش نشانی

نیسان پیشرو آتش نشانی

1,630,000,000 تومان
ProductPromotionTimeline

سیستم اعلام حریق متعارف (کانونشنال)

ریموت اندیکاتور ZI-R 80 زیتکس

119,000 تومان
ProductPromotionTimeline

سیستم اعلام حریق متعارف (کانونشنال)

کنترل پنل اعلام حریق 10 زون ZX-N Pro زیتکس

4,840,000 تومان
ProductPromotionTimeline
24,225,000 تومان
ProductPromotionTimeline
58,710,000 تومان
ProductPromotionTimeline
41,325,000 تومان
ProductPromotionTimeline
48,925,000 تومان
ProductPromotionTimeline
43,225,000 تومان